Project Description
Олицький замок Радзивіллів
Олицький замок – одна з найперших бастіонних споруд в Україні. Його площа – 2,7 га. У палаці налічувалося 365 кімнат, як і днів у році.
Цей замок належав родині Радзивіллів, яка, до слова, була дуже багатою. Кажуть, що частина золота родини Радзивіллів досі таїться в стінах Олицького замку.
В середині 50-х років XX століття у замку облаштували психіатричну лікарню, яка працює й донині. Через це більша частина замку закрита для відвідувачів, але на подвір’ї можна вільно розгулювати, фотографувати, а часом і спілкуватись з персоналом і пацієнтами. Тому поціновувачі історії і замкової архітектури точно залишаться в захваті! Власне, інтер’єр історичної споруди нині виглядає майже як звичайна лікарня в радянському стилі, тому краще зосередитись на зовнішніх стінах. А можна спробувати запхати носа і в підвали й бастіони, пристосовані на вугільні склади і таке інше.
Троїцький костел, 1640 року
Колегіальний костел Святої Трійці був побудований у 1635-1640 роках на пожертви Альбрехта Станіслава Радзивілла. Проект будівництва італійський, розроблений за зразком Римської церкви. На нинішній 2017 рік, костел перебуває на реконструкції і відновлювальних роботах за старим зразком.

Троїцький костел 1640 року, смт. Олика
Костел Петра і Павла (1450-1612 роки)
Костел Петра і Павла – парафіяльний римо-католицький храм у селищі Олика, належить до Луцького деканату Луцької дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні. Достовірно відомо, що храм було збудовано на древньому цвинтарі на місці старого храму, який є найстарішою архітектурною пам’яткою Олики. У 1612 році храм було перебудовано. На даний час костел проходить рекострукцію.
Старий, занедбаний польський цвинтар
Багато кого притягують старі кладовища своїм віком, датами на надгробках 200-300 літньої давності і спокоєм. Там зазвичай є багато дерев, особливо дубів. Так само і на Олицькому цвинтарі серед руїн і залишків усипальні можна побродити туристу заглибившись в роздуми потойбічного. Через кладовище проходить вторована стежка, якою школярі щодня ходять до школи, що знаходиться неподалік. Місцеві кози забігають сюди поласувати соковитою травою, що покриває всю територію.
Ходять чутки, що на кладовищі раніше знаходилась також каплиця, де була похована польська княгиня, володарка сусіднього села Чемерин. Княгиня, як каже легенда, була коханкою останнього польського короля Станіслава Августа Понятовського.
Луцька брама
