Воркшоп з національної велостратегії України

Home/Воркшоп з національної велостратегії України

Воркшоп з національної велостратегії України

10-12 грудня в Києві відбувся Воркшоп з національної велостратегії України.

Вступне слово від виконавчої директорки U-Cycle Насті Макаренко

На запрошення ГО “U-Cycle” (Асоціація велосипедистів Києва”), яка організувала цю подію, участь взяла й ГО “Біла Ворона” з Ківерець (Волинська область), представлена Тетяною й Олегом Вілігурськими.

Це не було якесь там показово-урочисте дійство з піаром і розважальною програмою, це була насичена триденна робота більш як сорока вело-орієнтованих людей з усієї України.

Деякі питання, які розглядались на воркшопі:

  • зміни до ПДР;
  • вимоги до дорожньої та міської інфраструктури, необхідні для збільшення безпеки користування велосипедом;
  • перевезення велосипедів громадським транспортом;
  • адвокація національної велостратегії;
  • формування карти велосипедної мережі України;
  • комунікація між владою і спільнотою;
  • просування велостратегії на всіх рівнях…

І це далеко не повний перелік. Ми ділились на групи, кожна працювала над своїм завданням, формувала пропозиції, виявляла проблемні місця, шукала шляхи розв’язання.

Результатом такої триденної роботи став не якийсь завершений пакет документів, а вражаючий пакет тез, над яким ще буде виважено працювати команда фахівців з U-Cycle і запрошені спеціалісти. Але можна бути впевненим: це був важливий крок на шляху розвитку безпечного велосипедного руху в Україні.

Трохи суб’єктивних вражень від воркшопу. Здається, все, що робить U-Cycle, виходить надзвичайно якісно. Нам були створені дуже комфортні умови для роботи. Саме для роботи, а не для розваг. Ми мали чудово спланований режим, продуману логістику, належний комфорт, підтримку від організаторів. Нам не роздавали брендованих полотняних торб сумнівної утилітарності і ще більш сумнівної екологічності, не було блокнотиків і ручок, які використовуються переважно не за призначенням, не було навіть бейджів (які зазвичай одразу викидаються), і ми писали імена на паперовому скотчі, що було дуже зручно. Бо це все справді зайве. Навіть програма не була роздрукована, здається, в жодному примірнику, достатньо було одного посилання в телеграм-групі.

Ну і про зовсім особисте. На воркшоп Вілігурські прибули зі своїм маленьким сином. Йому ще нема й року, тож він не може без мами, як і мама без нього. ) Це не стримало від участі ні батьків, ні організаторів, які запросили таку сімейну команду. Так, це створює додаткові труднощі, але труднощі ці не є непереборними. Адже й їзда на велосипеді – це не лише спуск з гірки; часом і напружитись треба. ) Маленькому Нестору, схоже, було цілком комфортно у товаристві часом галасливих і метушливих, але завжди дуже позитивних і доброзичливих велоорієнтованих людей. Нам, його батькам, теж було максимально зручно. Про нас турбувались, нам допомагали, нам, здається, були раді. Дякуємо вам, друзі! І хай наша командна робота дає користь велоспілноті, усім учасникам дорожнього руху, довкіллю і економіці. Сподіваюсь, покоління оцих дітлахів, які ще тільки вчаться робити перші кроки, буде жити в гарному світі для людей, а не для автівок.

By | 2021-12-20T20:07:41+00:00 12 Грудня, 2021|Новини, Статті|0 Comments

Leave A Comment