Відкриття маршруту “Стежками Ківерцівщини”

Home/Відкриття маршруту “Стежками Ківерцівщини”

Відкриття маршруту “Стежками Ківерцівщини”

В останню неділю непростого 2020 року Біла Ворона офіційно, але без помпезності і зайвих понтів відкрила перший у Ківерцівській ОГГ туристичний маршрут “Стежками Ківерцівщини“. Це 30-кілометровий промарковий шлях, який починається і закінчується в Ківерцях, і звивається по лісах, полях, селах і різних цікавих об’єктах.

Докладніше про маршрут – трохи нижче, а зараз – про саме відкриття.

З нагоди події “Біла Ворона” організувала і провела пішохідну прогулянку лісом і екскурсію по території колишньої ракетної бази з термоядерним озброєнням.

Спеціальним автобусом основна частина учасників доїхала від Ківерець до села Сокиричі, де починалась прогулянка. Чимало охочих прибуло на місце старту своїми автівками, громадським транспортом і на велосипедах. Разом назбиралось майже 50 осіб!

На цю подію люди прибули не тільки з Ківерець, але й з Луцька, Рівного, Колок, Муравища, Рокинь. Спочатку ми пройшли хоч і безсніжним, але примерзлим зимовим лісом, подихали його незрівнянним повітрям і цілющою енергетикою, зустріли навіть приморожені гриби.)

Через кілька кілометрів лісових доріг ми увійшли на територію 2-го дивізіону 577-го ракетного полку з 4 пусковими установками ракет Р-12, який тут базувався у 60-х роках XX століття.

З тих часів ще уціліли бетонні і обваловані ангари, у яких на бойовому чергуванні стояли ракети з термоядерними боєголовками, стартові майданчики, бетонні доріжки та деякі об’єкти інфраструктури.

Учасникам екскурсії було цікаво послухати розповідь від Олега Вілігурського про цей та інші ядерні об’єкти Ківерцівщини, а дітям цікавіше було залізти у найтемніші закутки покинутих бункерів і своїми пальцями торкнутись бетону з загрозливою історією.

Після цієї оздоровчої і пізнавальної екскурсії усе товариство прийшло до велииикої бесідки посеред лісу, де хлопці й дівчата з “Білої Ворони” вже заздалегідь розвели багаття, приготували гарячий чай і смаколики до нього.

Щоб дотримуватись противірусних застережень, печиво було розфасоване у індивідуальні торбинки, яких нікому не забракло.

Наймолодший учасник події, якому виповнилось 7 років, отримав у подарунок брендову чашку. Інші діти отримали невеликі сувеніри.

Ще дві чашки перепало велосипедисту і велосипедистці, які дорогою до місця старту накрутили найбільший кілометраж.

Короткий зимовий день не дозволив посидіти біля багаття стільки, як цього хотілося б. Тож тим самим автобусом люди покинули чарівний ліс біля Сокирич. А біловоронівці ще затримались, щоб поприбирати в бесідці і біля неї.

А тепер про сам маршрут “Стежками Ківерцівщини”.

Для чого Ківерцівській ОТГ туристичний маршрут?
В час, коли скасували електропоїзди, коли від слова “дистанційно” починає піднуджувати, пора опановувати нові захоплення. Наприклад, вчитися відпочивати у рідній громаді.

Що включає в себе маршрут “Стежками Ківерцівщини”?
Це стежка, яка пролягає ґрунтовими дорогами, оминаючи насичені траси. На маршруті є маркування фарбою і вказівники на роздоріжжях.

Незабаром будуть встановлені інформаційні стенди і облаштовані зони відпочинку.

Хто може скористатися маршрутом?
Пішоходи, велосипедисти, а якщо пощастить зі снігом, то й лижники. Маршрут зручний для проведення шкільних екскурсій, туристичних змагань, влаштування квестів.

Скільки часу знадобилося, щоб в громаді з’явився перший туристичний маршрут?
Ідея маршруту належить нам – громадській організації Біла Ворона. Роботи над проєктом розпочалися ще у вересні. Біловоронівці робили розвідки місцевості, фотофіксацію цікавих об’єктів та розчистку маршруту. Була розроблена онлайн карта та бренд проєкту.

Після цього за допомогою партнерів та волонтерів промаркували весь маршрут біло-зеленою фарбою. Власноруч виготовляли вказівники зі стрілками і встановлювали їх на роздоріжжях.

Партнерами проєкту є Ківерцівський національний природний парк “Цуманська пуща” і Ківерцівська міська рада. Фінансування – переважно від Королівства Нідерландів за посередництвом ГО “Розвиток Волині” (див. нижче).

Маршрут потребуватиме робіт з підтримки в належному стані і в майбутньому, тож Біла Ворона не збирається покинути його напризволяще. За сприятливої погоди навіть у зимову пору ми будемо удосконалювати маршрут і електронну мапу:

Проєкт “Стежками Ківерцівщини” реалізується громадською організацією «Біла Ворона» завдяки підтримці в межах конкурсу грантів за проєктом «Участь в дії: практики взаємодії влади та громади», який впроваджується громадською організацією «Розвиток Волині» та фінансується в рамках Фонду підзвітності Міністерства закордонних справ Нідерландів.

Дякуємо фотографу Віктору Поліщуку, який погодився поволонтерити на відкритті маршруту. Також дякуємо за надані фото Ківерцівській міській раді. Більше фото тут.

By | 2020-12-30T09:51:56+00:00 27 Грудня, 2020|Волинь, Новини, ПВД, пішохідний похід, туризм|0 Comments

Leave A Comment