Навесні по Україні у великих містах традиційно проводяться велодні. Цього року карантин. Все пропало…
Ну от саме так воно і виглядало. Але коли людей кличуть дороги, їх нічого не втримає. Біла Ворона організувала подію “Карантинний велодень“.
Формат був такий: учасники, які дотримались усіх реєстраційних умов, стартували 3 травня звідти, звідки їм було зручно, їхали за самостійно обраним маршрутом і у комфортному для себе темпі. Їдеш собі, тішишся рідним велосипедом і дорогою, радієш життю… Більшість учасників їхали у товаристві 1-2 близьких друзів. Необхідними умовами були такі:
- дотримання карантинних приписів;
- денна відстань – не менше 30 км;
- фото з собою і своїм велосипедом, зроблене на маршруті;
- фіксація поїздки за допомогою безкоштовного мобільного додатку, популярного серед велосипедистів, Strava.
Звісно, просто коло по рідному місту, як це буває у традиційних “Велоднях”, значно легше. Та й формат був незвичним. Тому учасників, які вчасно і безпомилково виконали всі умови, було 16.
Окрім того, що учасники насолоджувались їздою на велосипеді, вони ще й змагались за першість у чотирьох номінаціях:
- Найдовший заїзд за день події.
- Найкраще фото з учасником і його велосипедом, зроблене на маршруті.
- Найоригінальніший малюнок треку на Strava.
- Везунчик, де переможець вибирався випадковим чином за допомогою сервісу random.org.
Хто як їздив, ми, звісно, достеменно не знаємо. Можемо судити тільки з надісланих треків і фото, повідомлень і коментарів учасників. Дехто потрапив у добрячий дощ, дехто загрібся у ґрунтові дороги, дехто упав, послизнувшись на мокрій бруківці, і мусив зійти з дистанції, дехто у свої 60+ років не зміг проїхати запланованих 100+ кілометрів, бо мусив “нянчитись” з двома 30-літніми онуками, які не витримали темпу… А ще кількох підвела техніка: розрядився телефон чи з інших причин не записався трек на мобільному додатку.
Таким чином, з дотриманням усіх умов фінішувало 13 учасників, серед яких і визначались переможці.
Нижче – збірна мапа треків учасників події. На жаль, Google-мапи не підтримують більш як 10 шарів, тому деяких учасників, які їздили парами, довелось поєднати.
Переможець у категорії “Найдовший заїзд” став відомий зразу, як тільки були надіслані всі треки. Це був ківерчанин Олег Вілігурський, з результатом 102 км.

Вже наступного дня випадковим чином розіграли приз для номінації “Везунчик”. Розіграш проводився за допомогою сервісу random.org і транслювався вживу на Фейсбуці. Тут переміг лучанин Сергій Кузнєцов. Між іншим, Сергій ледь вклався у заліковий час, відведений на надсилання звітного листа, і надіслав його за лічені хвилини до дедлайну.

Переможці у номінаціях “Найоригінальніший малюнок треку” і “Найкраще фото” обирались демократично – відкритим голосуванням “лайками” у альбомах на Фейсбуці. Найцікавішим треком визнано трек лучанки Вікторії Матіящук. Народне журі постановило, що він схожий на динозаврика і на бобра.

Я готова брати участь в подібних заходах кожні вихідні! Дякую за чудовий стимул та можливість проявити себе!)).
Вікторія Матіящук
Альбом з треками інших учасників тут: https://bit.ly/2A4BDNf
Заради справедливості зазначимо, що найбільш виважено до вимальовування треку на Strava підійшла киянка Аліса Вілігурська. Вона навіть намалювала своїми колесами будиночок з вікном. Але падіння на 20-му кілометрі змусило велосипедистку зійти з дистанції. Інакше, мабуть, намалювала б ціле містечко.
Yes!!!! 50 км та 680 м))) Новий рекорд встановлено! “Карантинний велодень” вдався!
Маса задоволення від результату та від краси навколо! Весна – надихає)))
Дякую Bila Vorona за мотивацію ! Я свій приз вже отримала)))
Ірина Міщук
Найбільш драматичним був вибір переможця у номінації “Найкраще фото з учасником”. Претенденти поставились до завдання з чималою фантазією: хтось вишукував гарні краєвиди, хтось тримав рідний велосипед на руках, хтось кликав на допомогу телятко, хтось займався йогою з велосипедом. Але зразу стали відомими два фаворита: львів’янин Сергій Ростопчин, який заради гарного кадру їхав на велосипеді лежачи, і ківерчанка Таня Вілігурська, яка разом з велосипедом видряпалась на здоровенну трьохсотлітню липу! Інтрига зберігалась до останніх секунд голосування, прямо як у голівудівських фільмах. З невеликим відривом перемогла Таня!


Альбом з фотографіями інших учасників тут: https://bit.ly/2La7oXx
Переможці отримали грошові призи. Саме на призовий фонд у повному обсязі пішли реєстраційні внески учасників (цілком посильні для кожного 20 грн). Цікаво, що ніхто з переможців не залишив гроші собі: хтось віддав їх організаторам – ГО “Біла Ворона”, хтось супутнику, який прокладав трек, хтось передав у фонд майбутніх велозаїздів.
Вже після події з’ясувалось, що у нашого велодня з’явився непланований спонсор: розробник і виробник мастила для велосипедних ланцюгів Кефір презентував переможцям подарункові набори своєї продукції, яка, між іншим, виготовляється у Луцьку.
Отож, перший в історії “Карантинний велодень” відбувся успішно.
Географія учасників: Луцьк (4), Ківерці (4), Київ (2), Колки (1), Зоря (1), Львів (1), Нетішин (1), Цумань (1), Копачівка (1). Вік – від 20 до 65 років. Разом було подолано більш як 800 кілометрів.
Сподобалась ваша ініціатива. Успіху!
Алла Корнійчук
Ну і насамкінець. Серед нас чимало велосипедистів, які серйозно ставляться до своєї спортивної форми, тренуються і беруть участь у змаганнях. Карантинні обмеження створюються чималі перепони. Навіть проїхатись у тісній групі колег-велосипедистів не можна. Але тепер вихід є – карантинний велозаїзд! Місце старту найзручніше у світі – там, де Вам схочеться. Тому, якщо вам цікаво, підписуйтесь на сторінку “Білої Ворони” на Фейсбуці і слідкуйте за подіями. А ще можна долучитись до відкритої групи і пропонувати свої ідеї для подій, велозаїздів, змагань тощо.
Ще раз дякую, з нетерпінням будемо чекати наступних “велоднів”🙂
Вікторія Матіящук
Leave A Comment