Карантинний велодень

Home/Карантинний велодень

Карантинний велодень

Навесні по Україні у великих містах традиційно проводяться велодні. Цього року карантин. Все пропало…

Ну от саме так воно і виглядало. Але коли людей кличуть дороги, їх нічого не втримає. Біла Ворона організувала подію “Карантинний велодень“.

Формат був такий: учасники, які дотримались усіх реєстраційних умов, стартували 3 травня звідти, звідки їм було зручно, їхали за самостійно обраним маршрутом і у комфортному для себе темпі. Їдеш собі, тішишся рідним велосипедом і дорогою, радієш життю… Більшість учасників їхали у товаристві 1-2 близьких друзів. Необхідними умовами були такі:

  • дотримання карантинних приписів;
  • денна відстань – не менше 30 км;
  • фото з собою і своїм велосипедом, зроблене на маршруті;
  • фіксація поїздки за допомогою безкоштовного мобільного додатку, популярного серед велосипедистів, Strava.
    Звісно, просто коло по рідному місту, як це буває у традиційних “Велоднях”, значно легше. Та й формат був незвичним. Тому учасників, які вчасно і безпомилково виконали всі умови, було 16.

Окрім того, що учасники насолоджувались їздою на велосипеді, вони ще й змагались за першість у чотирьох номінаціях:

  1. Найдовший заїзд за день події.
  2. Найкраще фото з учасником і його велосипедом, зроблене на маршруті.
  3. Найоригінальніший малюнок треку на Strava.
  4. Везунчик, де переможець вибирався випадковим чином за допомогою сервісу random.org.

Хто як їздив, ми, звісно, достеменно не знаємо. Можемо судити тільки з надісланих треків і фото, повідомлень і коментарів учасників. Дехто потрапив у добрячий дощ, дехто загрібся у ґрунтові дороги, дехто упав, послизнувшись на мокрій бруківці, і мусив зійти з дистанції, дехто у свої 60+ років не зміг проїхати запланованих 100+ кілометрів, бо мусив “нянчитись” з двома 30-літніми онуками, які не витримали темпу… А ще кількох підвела техніка: розрядився телефон чи з інших причин не записався трек на мобільному додатку.

Таким чином, з дотриманням усіх умов фінішувало 13 учасників, серед яких і визначались переможці.

Нижче – збірна мапа треків учасників події. На жаль, Google-мапи не підтримують більш як 10 шарів, тому деяких учасників, які їздили парами, довелось поєднати.

Переможець у категорії “Найдовший заїзд” став відомий зразу, як тільки були надіслані всі треки. Це був ківерчанин Олег Вілігурський, з результатом 102 км.

Олег Вілігурський. Переможець у категорії “Найдовший заїзд за день події”

Вже наступного дня випадковим чином розіграли приз для номінації “Везунчик”. Розіграш проводився за допомогою сервісу random.org і транслювався вживу на Фейсбуці. Тут переміг лучанин Сергій Кузнєцов. Між іншим, Сергій ледь вклався у заліковий час, відведений на надсилання звітного листа, і надіслав його за лічені хвилини до дедлайну.

Сергій Кузнєцов, Луцьк. Переможець у категорії “Везунчик”
Картинка треку Вікторії Матіящук (Луцьк)
Картинка треку Вікторії Матіящук (Луцьк)

Переможці у номінаціях “Найоригінальніший малюнок треку” і “Найкраще фото” обирались демократично – відкритим голосуванням “лайками” у альбомах на Фейсбуці. Найцікавішим треком визнано трек лучанки Вікторії Матіящук. Народне журі постановило, що він схожий на динозаврика і на бобра.

Вікторія Матіящук, Луцьк. Переможниця в категорії ” Найоригінальніший малюнок треку на Strava “

Я готова брати участь в подібних заходах кожні вихідні! Дякую за чудовий стимул та можливість проявити себе!)).
Вікторія Матіящук

Альбом з треками інших учасників тут: https://bit.ly/2A4BDNf

Заради справедливості зазначимо, що найбільш виважено до вимальовування треку на Strava підійшла киянка Аліса Вілігурська. Вона навіть намалювала своїми колесами будиночок з вікном. Але падіння на 20-му кілометрі змусило велосипедистку зійти з дистанції. Інакше, мабуть, намалювала б ціле містечко.

Yes!!!! 50 км та 680 м))) Новий рекорд встановлено! “Карантинний велодень” вдався!
Маса задоволення від результату та від краси навколо! Весна – надихає)))
Дякую Bila Vorona за мотивацію ! Я свій приз вже отримала)))
Ірина Міщук

Найбільш драматичним був вибір переможця у номінації “Найкраще фото з учасником”. Претенденти поставились до завдання з чималою фантазією: хтось вишукував гарні краєвиди, хтось тримав рідний велосипед на руках, хтось кликав на допомогу телятко, хтось займався йогою з велосипедом. Але зразу стали відомими два фаворита: львів’янин Сергій Ростопчин, який заради гарного кадру їхав на велосипеді лежачи, і ківерчанка Таня Вілігурська, яка разом з велосипедом видряпалась на здоровенну трьохсотлітню липу! Інтрига зберігалась до останніх секунд голосування, прямо як у голівудівських фільмах. З невеликим відривом перемогла Таня!

Таня Вілігурська, Ківерці, Переможниця в категорії ” Найкраще фото з учасником і його велосипедом “
Сергій Ростопчин, Львів

Альбом з фотографіями інших учасників тут: https://bit.ly/2La7oXx

Переможці отримали грошові призи. Саме на призовий фонд у повному обсязі пішли реєстраційні внески учасників (цілком посильні для кожного 20 грн). Цікаво, що ніхто з переможців не залишив гроші собі: хтось віддав їх організаторам – ГО “Біла Ворона”, хтось супутнику, який прокладав трек, хтось передав у фонд майбутніх велозаїздів.

Вже після події з’ясувалось, що у нашого велодня з’явився непланований спонсор: розробник і виробник мастила для велосипедних ланцюгів Кефір презентував переможцям подарункові набори своєї продукції, яка, між іншим, виготовляється у Луцьку.

Отож, перший в історії “Карантинний велодень” відбувся успішно.
Географія учасників: Луцьк (4), Ківерці (4), Київ (2), Колки (1), Зоря (1), Львів (1), Нетішин (1), Цумань (1), Копачівка (1). Вік – від 20 до 65 років. Разом було подолано більш як 800 кілометрів.

Сподобалась ваша ініціатива. Успіху!
Алла Корнійчук

Ну і насамкінець. Серед нас чимало велосипедистів, які серйозно ставляться до своєї спортивної форми, тренуються і беруть участь у змаганнях. Карантинні обмеження створюються чималі перепони. Навіть проїхатись у тісній групі колег-велосипедистів не можна. Але тепер вихід є – карантинний велозаїзд! Місце старту найзручніше у світі – там, де Вам схочеться. Тому, якщо вам цікаво, підписуйтесь на сторінку “Білої Ворони” на Фейсбуці і слідкуйте за подіями. А ще можна долучитись до відкритої групи і пропонувати свої ідеї для подій, велозаїздів, змагань тощо.

Ще раз дякую, з нетерпінням будемо чекати наступних “велоднів”🙂
Вікторія Матіящук

By | 2020-05-08T11:19:10+00:00 3 Травня, 2020|Велодень, Велозаїзд, Велосипед, Новини|0 Comments

Leave A Comment