Ясельна покатенька № 6. Водні об’єкти Ківерець і околиць, лісові стежки.

Home/Ясельна покатенька № 6. Водні об’єкти Ківерець і околиць, лісові стежки.

Ясельна покатенька № 6. Водні об’єкти Ківерець і околиць, лісові стежки.

На шостій ясельній покатеньці багато чого було вперше: вперше був електробайк, вперше були чотирилапі учасники, вперше була представниця Колок, вперше була учасниця, молодша десяти років, і була перша невелика поломка. Але про все по порядку.

Прогноз на першу весняна ясельна покатенька був не дуже втішним: було ще не дуже тепло і раннього ранку сіявся дощ. Декого він, мабуть, злякав. Але до оголошеної теми – “Водні об’єкти Ківерець і околиць, лісові стежки” – така погода була навіть доречна.)
Зібрались у парку нас семеро: четверо ківерчан, двоє лучан і одна колківчанка. Восьмий велосипедист з двома веселими собачками приєднався трохи пізніше, вже за містом.

Ще до огляду водних об’єктів, ми швиденько пройшлись по території руїн колись потужного ківерцівського консервного заводу. Як можна нашукати в інтернет-каталогах, ВАТ “Ківерцівський консервний завод”, що по вул. Жовтневій, 11, випускає таку продукцію: безалкогольні напої “Орхідея”, “Світязь”,”Роксолана”; мед штучний; джеми вишневий, яблучний; напій малиново-яблучний і ще 4 позиції… Що насправді діється за цією адресою, можете глянути на фото:

Зате там трапляються цікаві графіті.

Перші водні об’єкти ми зустріли ще в межах міста. Спочатку – гідропарк.

Виглядає він цілком пристойно. Там чисто і доглянуто. Бракує зелені, але оскільки роботи з окультурення проводились ще зовсім недавно, то є надія, що якісь деревця згодом з’являться. Гості міста поцікавились, чи можна буде тут купатись. Ми відповіли, що, мабуть, ні. Ставки зариблені і купанню ГО “Гідропарк плюс” навряд чи буде рада. Купались ківерчани раніше на Молодіжному і на Солдатському озерах. Отож, поїхали ми далі на Молодіжне.

Води цього року дуже мало в усіх водоймах. Але не купабельне озеро Молодіжне не тільки через це. Воно страшно заросло і замулилось. Зате на його плесі тішилось весняною водою з десяток диких качок. Заради справедливості зазначимо, що береги озера більш-менш чисті.
Власне, вже й важко пригадати, коли востаннє офіційно було дозволено купатись на Молодіжному. Останніми роками ківерчани віддавали перевагу Солдатському. Отож ми виїхали з міста і поїхали в ліс, до Солдатського озера.

Картина знову постала невтішна: мало води і багато водоростей. Але один з учасників покатеньки розповів, що недавно клаптик озера був поглиблений екскаватором зусиллями Олександра Сеня. А ще він запускав туди рибу і щовесни прочищає канаву, якою наповнюється озеро. Раз таке робиться на Солдатському і в Гідропарку, то чи не можна поглибити і почистити Молодіжне? Між іншим, у травні 2019 року Солдатське виглядало так:

На Солдатському нас покинула найменша учасниця, Мілана, у супроводі її рідної тітки, досвідченої велотуристки з Колок – Оксани. Того дня Мілана подолала 10 км, і це пристойний результат для 9-річної дівчинки.

До наступного озерця, яке відоме як Лісове, ми їхали в товаристві двох псів. Це озеро ми переходили по дну з кінця в кінець ще у вересні на першій ясельній покатеньці, тож відсутність у ньому води навіть не здивувала.

А ось таким це озерце було у квітні 2018 року:

Мандруючи далі лабіринтом лісових стежок, ми надибали ось такий на совість збудований курінь, увінчаний коров’ячим черепом.

Хтось з наших пожартував, що тут, мабуть, облаштовують житло, щоб пережити епідемію коронавірусу.

Далі – так звана Запрєтка. Вода там зараз зелена і смердюча. А колись ми в тому місці навіть з дітьми шашлики смажили.

А ось струмок, який впадає у цю водойму.

На щастя, фото не передає запахів, бо струмочком пливуть стічні води з Ківерець, тож смердить він дуууже відчутно.

Перебравшись через залізницю, уникаючи асфальту, долаючи подекуди вбиті лісовозами лісові дороги, ми виїхали в Жабку. А там за нею – санаторій “Дачний” з його ставочком.

Вербові котики на його берегах вже створюють гарну атмосферу. Хай-но все зазеленіє, і там буде ще гарніше. Хоча хащі було б добре прорідити.)

У Жабці біля місцевого магазинчика ми перекушували і пили чай-каву.

Після цього один з лучан нас покинув, бо, як виявилось, на його велосипеді лопнуло кілька шпиць і колесо пішло “вісімкою”. Решта учасників поїхали зручною лісовою стежкою до Ківерець, де відправили додому наших дівчат, а самі ще розвідали дві стежки від Ківерець до Дачного й Прилуцького. Лісовози понищили дороги й тут.:(

Для повноти картини – ще фото зарослої водойми незрозумілого призначення біля екссільгоспхімії. З вулиці Соборності плесо практично не проглядається.

На жаль, ми просто забули провідати ще одну ківерцівську водойму – ставок біля церкви Княгині Ольги. Ще минулого літа ми там купались. Сподіваємось, це було не остання можливість скупатись, не виїжджаючи з Ківерець.

Проїхали у “ясельному” форматі біля 25 км. На треку відстань більша, бо хлопці ще в своє задоволення трохи поганяли лісовими стежками.)

Leave A Comment