Урочище “Вовчак”. Відкриття маршруту.

Home/Урочище “Вовчак”. Відкриття маршруту.

Урочище “Вовчак”. Відкриття маршруту.

У суботу, 8 лютого Біла Ворона побувала на відкриті історико-краєзнавчого туристичного маршруту Урочище “Вовчак”. Маршрут для пішого і велосипедного туризму по місцях бойової слави УПА був розроблений Волинською Фундацією та клубом ANTAR за підтримки Українського інституту національної пам’яті. Коли побачили цю подію на фейсбуці, то справді зацікавилися, адже подібний маркований маршрут плануємо робити у своєму місті Ківерці та околицях.

З Луцька вирушили комфортабельним автобусом володимирською трасою. Не минуло і дві години, як були на місці. Отримали буклети-карти маршруту урочища. Послухали виступи Василя Мазурика, Павла Данильчука, Тараса Сиротюка та інших і пішли групою оглядати маршрут. Милувалися віковими дубами, насолоджувалися ароматом сосен і слухали розповіді Тараса про стандарти і особливості маркування.

Дійшовши до історичної частини – зупинились послухати про цю місцину. Павло Данильчук показав залишки бліндажів на місці розташування підстаршинської школи УПА. А взагалі поблизу урочища Вовчак було кілька військових об’єктів – шкіл, майстерень, складів, шпиталів… Особового складу – біля 15 тисяч. Їх важко було дістати ворогам у заболоченому лісі, якби не зрада. Довелося знищити склади зі зброєю та провіантом і відступати. Зараз на цьому місті є лише залишки бліндажів і окопів. Історики і місцеві кажуть, що ще й до сьогодні могли залишитись бочки з пальним, спиртом і ящики з провізією воєнних років.

По поверненню на місце збору групу уже чекав запашний куліш і лісовий чай. Ніхто не залишився голодним.

Далі відвідали музей-криївку, пофотографували скульптури, майстерно вирізьблені з дерева (мабуть місцевим майстром, бо подібні ми бачили на подвір’ї села одного з будинків, коли їхали автобусом), пам’ятники героям УПА, і все, що лишилось від знищеного енкаведистами села Вовчак – кілька надгробків з глибокими слідами від куль.

Залишаючи урочище, ми знали, що ще сюди повернемося, бо це місце викликає глибокі почуття, притягує своєю історією, красою волинського лісу і гостинністю господарів урочища “Вовчак”. Рекомендація туристам: їдьте, дивіться, вивчайте історію, показуйте дітям, бо це того варте.

Більше фото на нашій сторінці у фейсбуці

By | 2020-03-01T15:00:58+00:00 8 Лютого, 2020|Волинь, Новини, ПВД|0 Comments

Leave A Comment