Veloforum 2019

Home/Veloforum 2019

Veloforum 2019

Наша сім’я в сумі за рік накручує під десять тисяч кілометрів велосипедами. Це тисячі кілометрів пригод, задоволення, емоцій, радості! Але… Не тільки. Це часом ще й щирий переляк від того, що хтось вирулює з другорядної дороги прямо перед тобою, з ризиком буквально порвати в шмаття; це суперечки з неадекватними водіями про те, чи ти теж маєш право їхати цією смугою; це падіння через жахливий стан асфальту; це тривога за рідних, які самостійно вирушили у мандрівку. Раніше такі неприємності сприймались стоїчно, мовляв, що ж з цим поробиш? Але в якийсь момент подумалось: а може таки щось можна зробити? Може можна спробувати щось змінити задля безпеки і комфорту в дорозі окрім того, що самому користуватись велошоломом, обвішатись катафотами, фарами і маячками і чемно дотримуватись правил дорожнього руху? Та ж певно, що можна! Але не варт зразу кидатись винаходити велосипед, можна подивитись, що роблять інші.

Прекрасна нагода для цього підвернулась у серпні. Натрапили ми у просторах інтернету на анонс тренінгу для велоактивістів у Карпатах Bike Camp. Задумали, організували і пречудово реалізували це дійство славні люди з Асоціація велосипедистів Києва U-Cycle. Чотири дні ми вчились, спілкувались і відпочивали у прекрасному місці з прекрасними людьми. Ми отримали цілу торбу цікавої інформації, побували на тренінгах і воркшопах, завели купу знайомств. Трохи про Bike Camp можна почитати тут.

Bike Camp 2019, Карпати, неподалік від Ворохти

Але окрім того, ми дізнались про ще одну, не менш цікаву подію, яка була запланована на жовтень: Велофорум у Вінниці.

І ми – Таня і Олег – поїхали ще й туди. Отож, про Велофорум.

Команда U-Cycle на відкритті Велофоруму

Таня на тлі карти, де позначені минулорічні господарів Велофоруму

Вперше дійство проходило у Луцьку, далі – у Івано-Франківську, Києві, Євпаторії, Полтаві, Львові, Кривому Розі, Харкові, Миколаєві, Івано-Франківську. А цьогоріч у Вінниці. Це місто має гарно розвинену велоінфраструктуру. Кататися по Вінниці – суцільне задоволення. Велопарковки, велодоріжки, прокатні велосипеди від NextBike…  Тут навіть Міська Рада має своїх двоколісних коней у критому загоні за будівлею. І помітно, що ними користуються!

Тема події Veloforum 2019 звучить так: «Велономіка — вплив велосипедного транспорту на економіку міст». Звучить дуже солідно, чи не так? І масштаб та значимість дійства були цілком відповідними: на міжнародну конференцію Veloforum 2019 у Вінниці 4-6 жовтня приїхали понад 200 учасників та експертів з різних міст України та світу.

З мікрофоном – міський голова Вінниці Сергій Моргунов

Протягом трьох днів на Veloforum 2019 були цікаві лекції, презентації досліджень, дискусії, воркшопи, велоекскурсії вечірньою Вінницею, піші екскурсії,  кава з експертами, виставка плакатів, вечірки, кіно, заняття з йоги та багато нових знайомств.

Учасники Форуму під час велоекскурсії по Вінниці вивчають місцеву велосипедну інфраструктуру

Ось теми лише деяких з воркшопів, секцій і дискусій: «Велосипед – рушій економічного розвитку міст»,  «Створюємо веломіста», «Міська велокультура», «Проектування міських вулиць: сучасні підходи і вимоги», «Національна адвокація у сфері велотранспорту»… Загалом у списку – майже 20 тем.

Біла Ворона і Настя Макаренко

Чи не найбільше запам’яталася підсекція «Велосипед як інструмент об’єднання спільнот». Розпочала її виконавча директорка Анастасія Макаренко. Вона розповіла про досвід і цінності організації U-Cycle. Місія U-Cycle – Покращувати життя та об’єднувати людей у містах і громадах просуваючи велосипед як безпечний зручний транспорт. Юрій Соколов зі Східноукраїнського велоклубу Тор (Слов’янськ) розповів про організацію і проведенння фестивалю “ВелоДвіжОк”. Світлана Шатохіна (Київ), згадувала про дитячі велоперегони – «Ми чемпіони». Олександр Царевський (Вінниця), емоційно ділився досвідом проведення велозаїздів “Закрутка по-Вінницьки”.

Міхаель Шульте з Берліну проводить воркшоп по креативному велоактивізму

Ще одна секція, яка була для нас дуже цікава і корисна – «Дизайн та маркування велосипедної інфраструктури». Деніел Вольф розповів про дизайн велосипедної інфраструктури Подолу (Київ) відповідно до кращих іноземних практик (звісно, для нас, жителів маленького міста, багато чого – ще дуже далека перспектива, але ж все починається з малого); Олександр Колодько з ГО «Агенти змін» розповідав про маркування веломаршрутів і велонавігацію (там було і про маркування в містах, і про туристичні маршрути, і це було нам зовсім не чуже, адже вже маємо деякі плани щодо маршрутів поблизу рідних Ківерець); про практичний досвід реалізації підходів у маркуванні йшлося в розповіді Андрія Шуляра, з ГО Urban Curators (їхня “Зелена лінія” – пілотний відрізок велопішохідного маршруту у Львові), а Богдан Старик з ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» на презентації “Безпечні вулиці як комплексний процес” поділився досвідом комунікації з місцевою владою.

Усю програму Велофоруму можна побачити тут. Там є також посилання на чимало презентацій, які демонструвались учасникам. Але, звісно, це треба бачити вживу. Тому нам вже хочеться на наступний Велофорум.)

У 2020 році Veloforum відбудеться в Ужгороді як частина транскордонного проекту «Bike AcceNT: велосипедна доступність об’єднує території».

Таня і Олег Вілігурські, ГО “Біла Ворона”

P. S. Саме карпатський табір Bike Camp і Велофорум у Вінниці надихнули нас зібрати однодумців з рідних Ківерець, з Луцька, з Колок та інших сусідніх міст, та й організуватись у новому статусі – у статусі громадської організації “Біла Ворона”. ) Офіційно ми всі організаційні формальності завершили 12 листопада 2019 року. А друзів з U-Cycle можемо вважати хрещеними батьками Білої Ворони. )

By | 2019-11-28T18:45:18+00:00 27 Листопада, 2019|Uncategorized|0 Comments

Leave A Comment