Велошолом – дико, пафосно чи безпечно?

Home/Велошолом – дико, пафосно чи безпечно?

Велошолом – дико, пафосно чи безпечно?

Який обрати і як носити?

Маючи власний досвід веломандрівок хочеться поділитися думками про те, чи потрібний велошолом українському велосипедисту.

Наша сім’я любить подорожувати. Раніше ми не замислювалися про засоби безпеки на дорозі для роверистів, але з появою наймолодшої доньки Ніки, яка стала мандрувати разом з нами, з’явилися думки про те, як захистити дітей і себе від травм на дорогах. Знайшли в інтернеті і дитяче велокрісло і три велошоломи для дівчат, пізніше вдалось переконати і хлопців носити екіпіровку.

Раніше я  вважала, що можна носити будь-які шоломи (мається на увазі такі, які були у використанні), аби лишень цілі, але з досвідом і завдяки особистим дослідженням в інтернеті збагнула, що велошолом має бути тільки новим. По перше, шолом витримує тільки один серйозний удар, після чого його потрібно викинути. На пінопласті можуть з’явитись мікротріщинки, яких не видно, але такий шолом не захистить Вас вдруге. По-друге, якщо їздити часто і на далекі дистанції, то з часом шолом потребує заміни, оскільки на нього діють сонячні промені, мороз, дощ, що за 2-3 роки руйнує структуру пінопласту. Також не рекомендують шоломи, які зроблені з білого пінопласту, він менш надійний. І ніяких тріщин, навіть якщо Ви знайшли брендовий шолом останньої моделі сезону за низькою ціною, ним можна тільки прикрасити інтер’єр. Отже, якщо хочете зекономити і купуєте свій захист з рук, то переконайтесь (правда, не завжди це можливо), що він не ношений, або просто не підійшов по розміру попередньому власнику. Краще придбати китайський новий найдешевший велошолом, ніж симпатичний з рук, невідомо скільки і як ношений.

Шоломи є дуже різні, дітям добре брати з регулятором (можна збільшувати не тільки коли дитина росте, але й тоді, коли надіваємо теплішу шапочку в прохолодні чи вітряні дні), є з козирком і без нього. Козирок захистить ніс від сонця, також допомагає їхати вночі, коли недобросовісні водії засліплюють очі фарами дальнього світла, досить просто трохи опустити голову і козирок допоможе уникнути вибоїн чи іншої небезпеки. Якщо діти не хочуть одягати велошолом, можливо, Ви не показали приклад, або не порадились і купили не той колір, або не з тим героєм мультфільму чи улюбленої гри. Також важливою є сіточка в отворах спереду; вона захищає від попадання комах в шолом при русі.

Міф про те, що шоломи парять і заважають на голові, створений людьми, які їх не носили. Вентиляційні отвори працюють на Вас, він гарно продувається, при тому забезпечує захист, чого не скажеш про шапку, кепку чи хустинку. Ношу шолом близько трьох років, дискомфорту не відчуваю.

Якщо шолом бовтається або неприємно тисне, значить щось не так. Він має утворювати пряму, горизонтальну  лінію, добре сидіти на лобі. Ремені утворюють трикутнички навколо вух і не мають тиснути шию і горло.

Чи часто можна побачити велосипедистів у шоломах? Діти, які розважаються на своїх великах вулицями міста, підлітки, які демонструють свої байкерскі вміння, дорослі, які долають щодня 5-10 км на роботу, дачу, базар – як часто на них ми бачимо велошолом? Не часто… Навіть дуже рідко, настільки рідко, що коли їде роверист екіпірований, то усі обертаються йому услід, хто захопливо, хто зневажливо, а є й такі, які відверто глузують, мовляв “Я можу їхати швидше і без цих понтів!”

То чи потрібний велошолом українському велосипедисту? Погляньмо на інші країни. В Австралії носіння шоломів стало обов’язковим з 1991. У Канаді шоломи обов’язкові в п’яти провінціях: Британська Колумбія, Альберта, Онтаріо, Нью-Брансвік і Нова Шотландія. В Іспанії використання шоломів є обов’язковим з 2005 року на національній дорожній мережі за межами міських районів. У Франції велосипедні шоломи не є обов’язковими. У 2005 році у Швеції було прийнято закон про обов’язкові шоломи для дітей-велосипедистів. У Швейцарії шолом не є обов’язковим, але рекомендується.

А тепер проаналізуємо. Чи у багатьох містах Ви бачили велодоріжки для велосипедистів? Так, цього у нас немає… То може у нас дуже гарні дороги, які зменшують кількість ДТП? І цим похвалитись не можемо. Тоді в Україні найвідповідальніші водії? То чи потрібний велошолом українському велосипедисту? Так! Дуже потрібний! І не потрібно чекати, що хтось видасть закон про обов’язкове носіння шолома для українських роверистів, просто вирішувати Вам: захистити себе і дітей від травм голови чи покладатися на щасливий випадок.

На цьому сайті можна прочитати правила дорожнього руху для велосипедистів.
 

By | 2018-08-18T20:38:53+00:00 14 Травня, 2015|Велосипед, велотуризм|0 Comments

Leave A Comment