Нашу київську гостю Маріанну ми зустріли в Ківерцях, на вокзалі. Щоб зекономити час, ми переконали її відмовитись від послуг офіційних велопрокатів, а заздалегідь роздобули дуже навіть пристойного “коника” у добрих знайомих. Тому вже о 9-й ранку п’ятниці ми були готові вирушити в дорогу. Склад групи: Біла Ворона (Таня і Олег) і Маріанна.
Електричкою приїхали у село Дерно, звідки кілометрів 10 крутили педалі до Олики. Де побували і що побачили нам люб’язно описала Маріанна. Далі весь текст курсивом – від Маріанни. Прямий – наш.
Знакомство с пгт Олыка началось у Марисабель конечно же с кладбища)
К слову, кладбище создано в 16 веке при Николае Радзивилле Черном, которому Олыка была пожалована во владения. К кладбищу примыкали морг и больница, которая до 1990 гг. еще функционировала как поликлиника и в последующем была разобрана местными на кирпичи
На кладбище располагаются также руины часовни, которая служила усыпальницей польской княгини, владевшей соседним селом Чемерин, а также, как говорит легенда, которая была любовницей последнего польского короля Станислава Августа Понятовского
За кладбищем расположена старая водонапорная башня, которая юзается местными под утилитарные цели

Колегіальний костел Святої Трійці. Ми приїхали в базарний день, тому фото без торговельний яток зробити не вдалось.
Метрах в 400 от кладбища расположен костел Святой Тройцы 1635-1640 гг. постройки, код которым расположена крипта. Сейчас костел находится в состоянии реставрации и закрыт от посетителей. Несколько лет назад костел ограбили и вынесли последние иконы 15 века
Приблизительный смысл надписи на латыни “Вы расцветаете (духовно и материально), ибо (пока) Бог над Вами” (фото – Маріанна Жигарева)
Рядом расположен самый старый костел Волыни – Петра и Павла 1460 г. постройки
Замок Радзивиллов 16 века
И собственно релакс часть программы тура) – покупашки в реке Путиловке, которая протекает на границе Волынской и Ровенской области
День другий
Наш табір ми розбили на поруч з водосховищем біля місця впадання Путилівки в Горинь. Це вже була територія Рівненської області, зразу за санаторієм “Червона Калина”. Пізно ввечері попереднього дня приїхала ще одна група велосипедистів з Луцька, але поспілкуватись з ними ми змогли вже вранці.
На місці нашого табору ми з дитячою радістю знайшли чотири новеньких шампури для шашликів. Але радість розвіялась, коли виявилось, що вони гнулись навіть під вагою курячих крилець. Там ми їх і залишили.
По сусідству ночувала компанія доволі вгодованих дядьків і тіток пенсійного віку, які реготали і матюкались так, що лунало й до території Волинського берега. А ще була група молодих хлопців, які смажили собі картоплю, що було досить несподівано. Але матюкались вони не менше за пенсіонерів.
А ми відпочивали, пили-їли і купались.
Аж ніяк не раннім ранком наша група поїхала в бік Клеваня. Був ризик спізнитись на електричку, тому милуватись краєвидами вже не було можливості. По приїзду на залізничну платформу дівчата повідкидали копита.)
Біла Ворона і Маріанна Жигарева
Приблизна карта маршруту:
І відео про наш велопохід:
Leave A Comment